Farmacevtka, ki svoje znanje nadgrajuje na naši fakulteti, z nagrado nacionalnega programa »Za ženske v znanosti«

Datum objave: 12.02.2016

Ponosni smo na izjemni dosežek študentke doktorskega študijskega programa Biomedicina– smer farmacija, Barbare Zorec, ki svoje znanje nadgrajuje pod mentorstvom doc. dr. Nataše Pavšelj v Laboratoriju za biokibernetiko, Fakulteta za elektrotehniko, pod vodstvom prof. dr. Damijana Miklavčiča. L'Oréal Slovenija in Slovenska nacionalna komisija za UNESCO sta jo namreč ob zaključku 10. nacionalnega programa »Za ženske v znanosti«, zasluženo nagradila s štipendijo v višini 5.000 EUR. 29-letna farmacevtka je to nagrado prejela za svoje dosedanje raziskovalno delo v okviru doktorske disertacije z naslovom »Proučevanje fizikalnih metod in dostavnih sistemov za povečanje dermalnega vnosa učinkovin«. Glavni cilj te raziskave je bil razvoj učinkovite metode pospešitve vnosa različnih molekul v kožo in primerjava le-teh. Barbarino dosedanje delo je potekalo v sklopu več domačih projektov, ki jih je financirala ARRS, v okviru Kompetenčnega centra Biomedicinska tehnika in v sodelovanju s podjetjem ISKRA Medical. Trenutno pa se njeno delo izvaja v okviru mednarodnega projekta v sodelovanju z Univerzo Canterbury iz Nove Zelandije, ki ga v celoti financira novozelandski sklad MARSDEN. Štipendija je tako nagrada za trdo delo in vztrajnost, kot tudi spodbuda za nadaljnje raziskovanje.

Barbara Zorec

Barbara Zorec, fotograf: Jani Ugrin