Ljubljana bo gostila Evropsko konferenco o omrežjih in komunikacijah EuCNC 2018

Datum objave: 16.06.2017

Ljubljana bo v dneh od 18. do 21. junija 2018 gostila Evropsko konferenco o omrežjih in komunikacijah EuCNC 2018

Danes se je v Finskem mestu Oulu zaključila štiridnevna mednarodna konferenca EuCNC 2017. Pri izmenjavi mnenj in predstavitvi raziskovalnih dosežkov na področjih razvoja mobilnih komunikacij 5. generacije (5G), izvajanja komunikacijskih storitev v oblaku, virtualizacije in upravljanja omrežij je sodelovalo več kot 600 udeležencev iz več kot 30 držav z več kot 200 prispevki in 40 pilotnimi demonstracijami.

V okviru zaključne sekcije je bila kot gostitelj konference v prihodnjem letu najavljena Ljubljana, tehnični programski odbor pa bosta skupaj vodila dr. Mojca Volk s Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani in prof. dr. Mihael Mohorčič z Odseka za komunikacijske sisteme Instituta Jožef Stefan. Konferenca predstavlja odlično priložnost za večjo vidnost slovenskih podjetij, ki so se že ali se želijo vključiti v razvoj naprav, storitev in rešitev ekosistema 5G in IoT.

Ogled zaključnega dela prireditve EuCNC 2017 je na voljo TUKAJ

eucnc