Naš doktorski študent Rok Kimovec prejel prestižno študentsko nagrado na mednarodni konferenci

Datum objave: 25.08.2017

Med 25. in 29. septembrom 2017 bo v Amsterdamu potekala največja mednarodna konferenca o fotovoltaiki EU-PVSEC. Na konferenci bodo podelili študentske nagrade za najboljše konferenčne prispevke. Našo fakulteto bo zastopal Rok Kimovec, mladi raziskovalec in doktorski študent, ki pod mentorstvom prof. dr. Marka Topiča deluje v Laboratoriju za fotovoltaiko in optoelektroniko. Rok Kimovec bo na konferenci predstavil prispevek z naslovom “Električne izgube v več-segmentnih pretvornikih laserske moči”, za katerega je, na podlagi poslanega razširjenega povzetka, v težki konkurenci osvojil nagrado. Nagrado bo prejel na zaključni slovesnosti, 29. septembra, v Amsterdamu.

Priznanje pod žaromet postavilo tudi našo fakulteto

Podelitev študentskih nagrad bo potekala 29. septembra. Rok Kimovec pa je ob novici, da je 191 članska mednarodna komisija med vsemi prispevki izbrala ravno njegovega, izjavil: »Študentska nagrada na tako ugledni konferenci, kot je EU-PVSEC, mi predstavlja potrditev kakovosti mojega raziskovalnega dela. Prav tako mi bo v veliko motivacijo ob pisanju doktorske disertacije v prihajajočih mesecih.« Mentor študenta, prof. dr. Marko Topič, pravi, da je nagrada poplačilo za predanost, ki jo je študent do dela kazal že od samega začetka doktorskega usposabljanja. Prepričan je tudi, da bo Rok Kimovec v prihodnosti še premikal meje znanosti in inženirstva. Svoj ponos je izrazil tudi sedanji dekan Fakultete za elektrotehniko in bodoči rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Igor Papič, ki je potrdil, da ime Roka Kimovca zagotovo ne bo ostalo neznano. Rokovi dosežki in zagnanost za delo so dokaz izjemnosti laboratorijev in posameznikov Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Nagrada na tako uveljavljeni konferenci pa posameznikom odpira vrata na številnih inštitutih in podjetjih, tako doma kot v tujini.

Več o konferenci pa na spletnem mestu: https://www.photovoltaic-conference.com/

eupvsec