Zmaga študentov FE na mednarodnem tekmovanju EUREL - IMC

Datum objave: 21.09.2017

Na mednarodnem tekmovanju International Management Cup – IMC na Švedskem je letos zmagala ekipa naše fakultete. Ekipa v sestavi Tilna Pugelja, Anžeta Stražarja, Gala Eržena Pajića in Vida Pugelja se je pomerila v strateški poslovni simulaciji za študente in mlade elektroinženirje in premagala evropsko konkurenco.

Fakulteta za elektrotehniko pod okriljem EUREL (Convention of National Associations of Electrical Engineers of Europe) in Elektrotehniške zveze Slovenije vsako leto organizira tekmovanje International Management Cup (IMC). Gre za strateško simulacijo, ki jo podjetje Siemens uporablja za usposabljanje svojega kadra, saj pokriva vsa področja upravljanja kot so raziskave in razvoj, proizvodnja, trženje in prodaja. Simulacija se je začela s spletnim predtekmovanjem, ki je trajalo šest tednov, finale na Švedskem pa tri dni. Zmaga tista ekipa, ki ima po poslovnih odločitvah na koncu tekmovanja najvišjo tržno vrednost podjetja. Tokrat je to uspelo naši ekipi. Čestitamo!

Prijave za tekmovanje 2018 že zbira Gaber Begeš (gaber.beges@fe.uni-lj.si).

imc vir:youngezs