Naš doktorski študent Rok Kimovec prejel prestižno študentsko nagrado na mednarodni konferenci

Datum objave: 29.09.2017

Med 25. in 29. septembrom 2017 je v Amsterdamu potekala največja mednarodna konferenca o fotovoltaiki EU-PVSEC, na kateri so podelili študentske nagrade za najboljše konferenčne prispevke. Našo fakulteto je zastopal Rok Kimovec, mladi raziskovalec in doktorski študent na naši fakulteti, ki pod mentorstvom prof. dr. Marka Topiča deluje v Laboratoriju za fotovoltaiko in optoelektroniko. Rok Kimovec je na konferenci predstavil  prispevek z naslovom “Električne izgube v več-segmentnih pretvornikih laserske moči”, za katerega je v težki konkurenci osvojil prestižno nagrado. Danes mu je bila na zaključni prireditvi konference nagrada tudi podeljena.

rok kimovec

Priznanje pod žaromet postavilo tudi našo fakulteto

Podelitev študentskih nagrad je potekala danes, 29. septembra. Rok Kimovec je ob novici, da je 191 članska mednarodna komisija, med vsemi poslanimi prispevki izbrala ravno njegovega, izjavil: »Študentska nagrada na tako ugledni konferenci kot je EU-PVSEC mi predstavlja potrditev kakovosti mojega raziskovalnega dela. Prav tako mi bo v veliko motivacijo ob pisanju doktorske disertacije v prihajajočih mesecih.« Mentor študenta, prof. dr. Marko Topič, pravi da je nagrada poplačilo za predanost, ki jo je študent do dela kazal že od samega začetka doktorskega usposabljanja. Prepričan je tudi, da bo Rok Kimovec v prihodnosti še premikal meje znanosti in inženirstva. Svoj ponos je izrazil tudi dekan Fakultete za elektrotehniko prof. dr. Gregor Dolinar, ki je potrdil, da ime Roka Kimovca zagotovo ne bo ostalo neznano. Rokovi dosežki in zagnanost za delo, so dokaz izjemnosti laboratorijev in posameznikov Fakultete za elektrotehniko, Univerze v Ljubljani. Nagrada na tako uveljavljeni konferenci kot je EU-PVSEC pa posameznikom odpira vrata na številnih inštitutih in podjetjih, tako doma kot v tujini.

Več o konferenci pa na spletnem mestu: https://www.photovoltaic-conference.com/

rok kimovec