Predavanje - prof. dr. Matsuta OGAWA

Datum objave: 08.11.2017

Fakulteta za elektrotehniko vabi svoje sodelavce in študente na predavanje uglednega profesorja dr. Matsuta OGAWE, izvršnega podpredsednika Univerze Kobe, ki bo v ponedeljek, 13. 11. 2017 ob 16.00 v diplomski sobi fakultete.

Vljudno vabljeni!

Povzetek in predstavitev:

University and Society: Kobe University's activities towards a brighter future for both Japan and the world
Japan’s national universities became partially privatized national university corporations in 2004 and now develop advanced programs for education, research, and social contribution based on their individual strategies. At the same time, the Japanese government is developing Super Smart Cities (“Society 5.0”) and human resources who can create new values, in order to build future industries and improve society based upon the fifth Science and Technology Basic Plan.
In this lecture, I will give an overview of Kobe University’s activities, focusing on education, research, and academia-industry collaboration, in order to create a brighter future for both Japan and the world based on our strong vision “Harmony between Theory and Reality”.

ogawa

Prof. Dr. Matsuto OGAWA
Univerza Kobe
Izvršni podpredsednik
Pristojen za raziskovanje in sodelovanje univerze z gospodarstvom

Letnica rojstva: 1956
Izobrazba: doktorat s področja strojništva, Univerza v Tokiu.

(v japonščini in angleščini)

Kariera:

• 1985 raziskovalni sodelavec, Fakulteta za strojništvo, Univerza Kobe.
  • 1988 predavatelj, Fakulteta za strojništvo, Univerza Kobe.
  • 1992 gostujoči znanstveni raziskovalec, IBM T. J. Watson Research Center (do decembra 1993).
  • 1995 docent, Fakulteta za strojništvo, Univerza Kobe.
  • 2002 profesor, Fakulteta za strojništvo, Univerza Kobe.
  • 2004 profesor, Podiplomska šola za strojništvo, Unvierza Kobe.
  • 2011 dekan, Fakulteta ua strojništvo, Univerza Kobe (do marca 2015)
  • 2011 dekan, Podiplomska šola za strojništvo, Univerza Kobe (do marca 2015)
  • 2015 izvršni podpredsednik, Univerza Kobe