Tekmovanje v znanju tehnologij 2018

Datum objave: 18.09.2018

Na spletni strani Fakultete za elektrotehniko so že objavljene letošnje naloge za Tekmovanje v znanju tehnologij.

Šolsko tekmovanje TZT bo 16. oktrobra 2018, državno tekmovanje na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani pa 1. decembra 2018.

tzt 2018

Na obeh nivojih tekmovanj (šolskem in državnem) učenci rešujejo naloge izbirnega tipa na tekmovalni poli. Na šolskem tekmovanju učenci odgovarjajo na vprašanja na temo razpisanih poskusov, na državnem tekmovanju pa učenci druge, nove poskuse izvedejo pred samim tekmovanjem na Fakulteti za elektrotehniko in nato odgovarjajo na vprašanja izbirnega tipa na tekmovalni poli.

Najboljši na državnem tekmovanju prejmejo brezplačno udeležbo na izbrani delavnici Poletnega tabora inovativnih tehnologij.