Iris prestala testno plovbo

Datum objave: 08.10.2018

Študenti Univerze v Ljubljani že skoraj dve leti izdelujejo avtonomno plovilo - robotsko jadrnico, ki bo v naslednjem letu začela plovbo po Atlantskem oceanu. Z jadrnico tekmujejo na mednarodnem odprtem tekmovanju “Microtransat Challenge”, katerega cilj je prepluti Atlantik z avtonomnim plovilom. Jadrnica, ki se premika izključno na vetrni pogon, je izdelana iz steklenih in karbonskih vlaken, ki zagotavljajo trdnost in stabilnost.

Jadrnica, poimenovana Iris, je včeraj uspešno prestala testno plovbo, njeni kreatorji pa so se polni zagona podali nazaj v delavnico!

V izzivu so moči združili študenti s Fakultete za računalništvo in informatiko, Fakultete za elektrotehniko, Fakultete za strojništvo, Fakultete za matematiko in fiziko, Fakultete za pomorstvo in promet ter Zavod 404.

microtransat