Študentsko tekmovanje iz mikrovalovne fotonike 2019

Datum objave: 19.11.2018

Postani del študentske tekmovalne ekipe iz mikrovalovne fotonike in odpotuj v Boston!

uwp

Tekmovalna ekipa iz mikrovalovne fotonike 2019

Si želiš pridobiti znanje s področja optike in visokih frekvenc?

Te zanima praktično raziskovalno delo v laboratoriju?

Želiš tekmovati na mednarodnem simpoziju v Združenih državah Amerike?

Potem je ta izziv zate!

Doc. dr. Boštjan Batagelj, iz Katedre za IKT vabi študente Fakultete za elektrotehniko, v tekmovalno ekipo, ki se bo junija 2019 udeležila tekmovanja na mednarodnem mikrovalovnem simpoziju v Združenih državah Amerike. Študentska ekipa bo na tekmovanju predstavila svojo rešitev za stabilen in spektralno čist opto-elektronski oscilator frekvence 10 GHz. Zainteresirane študente vabimo, da do 6. decembra 2018 pošljejo kratko motivacijsko pismo na e-pošto bostjan.batagelj@fe.uni-lj.si, v katerem naj izpostavijo zakaj si želijo sodelovati v ekipi, ter katere projekte s področja elektrotehnike so v preteklosti že izvedli (v okviru šole, tekmovanj, hobi projektov).

Delo študentske ekipe bo potekalo v Laboratoriju za sevanje in optiko http://lso.fe.uni-lj.si pod mentorstvom Boštjana Batagelja, ki je sonosilec treh patentov in soavtor več objav o opto-elektronskem oscilatorju.