Merjenje doživljanja

Datum objave: 12.04.2019

V zadnjih desetletjih nevroznanost izumlja vedno bolj odštekane načine merjenja tega, kar se dogaja v naših glavah. Kaj pa lahko merjenje možganske aktivnosti pove o tem, kako se čutijo metuljčki v trebuhu, kako izkušamo misli ali kako nam zadiši cesta po poletni nevihti? Kako bi lahko izmerili tiste vidike sveta, ki se zdijo najbolj "naši", najbolj intimno skriti v zavesti, morda celo najbolj - neizmerljivi?

O tem, kako v sodobni kognitivni znanosti merimo doživljanje, boste izvedeli na hitrostnem 15-minutnem predavanju Eme Demšar s Centra za kognitivno znanost Univerze v Ljubljani, ki bo na letošnjem dogodku "5 min za merjenja" v torek, 16. aprila 2019, od 13.00 do 13.15 v avli Fakultete za elektrotehniko.

5 minut punca