Od senzorja do svetovnega spleta - tabor prilagojen za učence z diagnozo aspergerjev sindrom 2019

Datum objave: 19.04.2019

Elektronika je na vsakem koraku prepletena z našim vsakdanjim življenjem. Od vašega rojstva naprej vam je dana v uporabo in zdi se, kot da je prisotna že od zmeraj. Ali ste se kdaj vprašali, čemu služijo vsi miniaturni elementi, ki ste jih videli, ko ste razstavili odsluženo elektronsko napravico?  Vas mogoče bolj zanima, na kakšne načine lahko s senzorji zaznavamo temperaturo, vlago, zračni tlak? Ali pa ste bolj naklonjeni programiranju in želite raziskati, kako pridejo podatki od senzorjev do spletnih strani z vremenskimi napovedmi?

asp

Tabor bo prilagojen učencem zadnje triade osnovne šole, ki jih še posebej zanima področje elektrotehnike, in imajo diagnozo Aspergerjev sindrom. Vse potrebne materiale dobijo na taboru, poskrbljeno pa bo tudi za malico in kosilo.

Poletni tabor bo potekal v soorganizaciji s Fakulteto za elektrotehniko.

Več informacij in prijava na povezavi.