Intenzivna popoldanska delavnica risanja in slikanja za odrasle

Datum objave: 12.06.2019

poletna šola aluo

Intenzivna popoldanska delavnica risanja in slikanja za odrasle (1.–5. julij)

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO), Oddelek za oblikovanje vizualnih komunikacij, tretje leto zapored organizira Poletno šolo ALUO. Letos se bomo osredotočili na eno samo področje likovne ustvarjalnosti – risanje in slikanje.

Intenzivno 5-dnevno popoldansko delavnico za odrasle bosta vodila uveljavljena ustvarjalca, slikarja, ilustratorja in predavatelja na UL ALUO prof. mag. Milan Erič in asist. Damijan Stepančič. Omejeno število udeležencev (20) bo omogočalo individualen pristop vodenja, zato je šola primerna tako za začetnike kot vse tiste, ki že imate določena znanja in izkušnje.

KDAJ? 1.–5. julij 2019

KJE? V ateljejih UL ALUO na Dolenjski cesti 83 v Ljubljani.

PRIJAVA

Prijave sprejemamo do vključno 21. junija 2019, preko spletnega obrazca na povezavi:

KOTIZACIJA: 150,00 € z DDV

V ceno so všteta vsa orodja in materiali za izvedbo delavnice.

PONEDELJEK, 1. 7.

16.00–19.00

Risanje oglatih in okroglih geometrijskih predmetov kot osnova za zahtevnejše motive.

CILJI: učenje opazovanja motiva, spoznavanje osnovnih izhodišč akademske študijske risbe, spoznavanje načinov likovnega izražanja s pomočjo črt, spoznavanje metod merjenja razmerij, učenje perspektive, gradnja risarskega prostora, študij proporcev, kompozicija, prostor, perspektiva, spoznavanje risarskih materialov.

TEHNIKA: svinčnik

TOREK, 2. 7.

16.00–19.00

Ustvarjalno risanje po modelu: portret ali človeška figura v prostoru. Svetloba, senca in ton.

CILJI: Spoznavanje zakonitosti oblik in njihove prostornine v naravi in v risbi z ogljem, svetlobe in sence, spoznavanje tonskih odnosov, senčenje, modelacija, poteza, gesta, tekstura. Razvijanje občutka za prostor, voluminoznost, razvijanje domišljije in fantazije, ustvarjalno spreminjanje oblik.

TEHNIKA: oglje

SREDA, 3. 7.

16.00–19.00

Ustvarjalno slikanje tihožitja. Barve: harmonije in kontrasti.

CILJI: Slikanje tihožitja: spoznavanje osnov barvne teorije, oblikovne in barvne kompozicije, svetlobe, senc, tona in barvnih kontrastov; tople in hladne barve, barvni kontrasti in harmonije, barva in čustva, razvijanje domišljije in fantazije.

TEHNIKA: akril

ČETRTEK, 4. 7.

16.00–19.00

Risanje ali slikanje figure, človeška figura v prostoru. Svetloba, senca in ton.

CILJI: Poglabljanje risarskih izkušenj, poglabljanje učenja senčenja figure in njenih delov, spoznavanje in poglabljanje slikarskih izkušenj v tehniki akvarela ali akrila, poglobljeno spoznavanje risarskih in slikarskih materialov.

TEHNIKA: oglje, akvarel, akril

PETEK, 5. 7.

16.00–20.00

Risanje ali slikanje portreta. Natančnejši študij oblik, celote in detajlov, volumna, svetlob, senc, barva in barvna svetloba, faktura risbe ali slike, gesta. Zaključek poletne šole.

CILJI: Spoznavanje kompleksnosti portreta kot tradicionalnega slikarskega motiva, razmislek o lastnem ustvarjalnem delu, analiza lastnega dela, spoznavanje različnih individualnih pristopov, pogovor o različnih pristopih, postavljanje razstave.

TEHNIKA: razno

- - -

Kotizacijo poravnate na podlagi računa, ki ga boste prejeli po potrjeni prijavi.

Število prijav je omejeno na 20 udeležencev, program bo izveden za minimalno 15 prijavljenih.

Dodatne informacije:

Projektna pisarna UL ALUO