Mednarodna poletna šola s področja biometrije

Datum objave: 14.08.2019

Summer school on biometrics

International Summer School on Biometrics bo potekala od ponedeljka do petka, od 16. do 20. septembra, od 9.00 do 15.00 na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL. Vabljeni predvsem študentje 2. stopnje tehničnih fakultet ter vsi, ki jih zanima visokotehnološki razvoj, raziskave in produkti s področja biometrije, in ki želijo razumeti delovanje in uspešnost biometričnih sistemov.

VSEBINA:

• Biometrične modalnosti.
  • Zgradba tipičnega biometričnega sistema.
  • Razpoznava/verifikacija/identifikacija.
  • Pogoji za korektno primerjanje sistemov (metrike, baze, protokoli, ogrodja).
  • Uspešnost in uporabnost sistemov.
  • Ključne modalnosti in delovanje sistemov:
    • prstni odtis,
    • šarenica,
    • obraz.
  • Večbiometrični sistemi/večmodalnost/fuzija.
  • Ključni izzivi modalnosti/sistemov.

TRAJANJE:

5 dni (po 5 ur) – za sodelovanje udeleženci prejmejo 1 ECTS, če pozitivno odpišejo še izpit dobijo skupaj 2 ECTS, če naredijo pozitivno ocenjen seminar, dobijo skupaj 3 ECTS. Izpit se preko interneta odpiše teden po koncu šole, seminar pa odda dva tedna po koncu šole.

KOTIZACIJA: 500 €

Vključuje:

• kosila,
  • malice,
  • zapiske,
  • izlet: obisk soteske Vintgar in Blejskega gradu ter sladkanje z blejsko kremšnito v kavarni Park.

PREDAVATELJI:

• Peter Peer, UL FRI
  • Žiga Emeršič, UL FRI
  • Vitomir Štruc, UL FE
  • Rudolf Haraksim, JRC

Zadnji rok za prijavo je petek, 6. september 2019.

Več o Mednarodni poletni šoli si lahko preberete na povezavi.

PRIJAVNICA