Časovna kapsula UL FE

Datum objave: 08.10.2019

Na prenovljenem vrtu UL FE je skupina študentov v počastitev 100-letnice elektrotehnike na Univerzi v Ljubljani zakopala časovno kapsulo.

To naj bi naši zanamci odkopali ob 200-letnici, do katere odštevamo tudi na naši spletni strani. Vsebina časovne kapsule je zelo raznolika. Od fotografije zaposlenih in fakultetne stavbe, pisma, v katerem so študenti predstavili svojo projekcijo prihodnosti, brošur študijskih programov, zbornika izdanega ob 100-letnici fakultete in najpogosteje izposojanega učbenika Osnove elektromagnetike avtorja Antona R. Sinigoja, do različnih predmetov, kot so mikrokrmilnik, preprosti FM radijski sprejemnik, nosljivi merilni sistem za spremljanje gibanja človeka in še marsikaj.

Kakšni bodo odzivi študentov in profesorjev, ko bodo čez 100 let časovno kapsulo izkopali, pa si lahko le predstavljamo.

casovna kapsula casovna kapsula 2 casovna kapsula 3casovna kapsula 4