Nove redne profesorice in redni profesorji UL

Datum objave: 08.01.2020

Nove redne profesorice in profesorji, december 2019.<br />
Foto: Foto studio NORA.

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič je decembra svečano razglasil nove redne profesorje in profesorice Univerze v Ljubljani. Univerzitetni senat je na predlog članic izvolil nove redne profesorice in profesorje z različnih področij znanstveno-raziskovalnega, umetniškega in pedagoškega dela.

»Letos mineva 100 let, odkar je prav v tem prostoru potekalo prvo predavanje v slovenskem jeziku na takrat novoustanovljeni Univerzi v Ljubljani. Skozi leto 2019 smo se spominjali pomembnih dogodkov iz zgodovine in posameznikov, ki so odločilno pripomogli k razvoju in obstoju naše univerze. Ni ji bilo vedno lahko, a danes smo najstarejša in največja univerza v Sloveniji, ki se uvršča med najboljše univerze na svetu. Verjamem, da bo njena odličnost v prihodnjih letih samo še rasla. V to sem prepričan, saj del te odličnosti sedi pred menoj. To ste vi, spoštovane redne profesorice in redni profesorji,« je zbrane nagovoril rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Igor Papič.

Novi redni profesorji Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani so:

Boštjan Blažič za področje elektrotehnika
Iztok Humar za področje elektrotehnika