Uspehi študentske formule

Datum objave: 24.01.2020

Ekipa Študentska formula Superior Engineering sporoča:

"Po uspešni dirkalni sezoni 2018/19 naša ekipa že pridno snuje dirkalnik za prihajajoče dirke tega poletja. Lani smo se prvič udeležili petih dirk znotraj ene sezone po sledečem kronološkem zaporedju: Nizozemska, Madžarska, Italija, Avstrija in Nemčija. Na vseh tekmah smo bili med najboljšimi desetimi ekipami v skupnem točkovanju tekmovanja, v Italiji pa smo zasedli odlično drugo mesto v skupnem točkovanju. To v sezoni sicer ni bil naš prvi pokal, saj smo na dirki na Nizozemskem dosegli 2. mesto v disciplini autocross ter dokazali tehnično brezhibnost svojega dirkalnika na prvih tehničnih pregledih.

Pred nekaj dnevi smo napeto spremljali izid nove svetovne razvrstitvene lestvice tekmovanj formule študent. Vredno je omeniti, da smo pred lansko sezono zasedali 87. mesto na tej lestvici, z uspehi lanske sezone pa smo ime naše univerze povzdignili na 35. mesto (celotno svetovno lestvico si lahko ogledate tukaj).

Za prihajajočo sezono pripravljamo še boljši in hitrejši dirkalnik, ki si ga boste lahko prvič ogledali na našem predstavitvenem dogodku Rollout, ki bo v drugi polovici aprila."

S FE sodelujejo študentje Blaž Kuhelnik, Aljaž Kontestabile, Matej Lovrić, Matevž Zupin, Žiga Šmelcer, Domen Kržmanc, Bruno Toič, Krištof Alič, Staš Bucik, Gašper Veselič, Anton Darovič, Igor Dacko, Tilen Podlesnik, Krištof Bajt, Rok Tavčar, Matjaž Jug, poleg njih pa tudi študentje drugih fakultet UL.

Vsem sodelujočim študentom čestitamo in želimo veliko uspeha pri nadaljnjih izzivih!

Študentska formula 2020