Tedenske delavnice programiranja v jeziku SCRATCH

Datum objave: 09.03.2020

ZOTKS v sodelovanju s FE organizira delavnice Scratcha za osnovnošolce od 5. do 9. razreda.

Če te zanima svet računalništva in programiranja, so delavnice Scratcha ravno prave zate – če s programiranjem še nimaš izkušenj ali pa si se s Scratchom že srečal. Če hodiš v 5. do 9. razred, hitro izpolni PRIJAVNICO in skupaj se bomo lotili programiranja ob ponedeljkih popoldan med 16. in 18. uro na Fakulteti za elektrotehniko UL na Tržaški c. 25, Ljubljana. Začnemo 17. marca, udeležencev bo največ 10. Spoznavali bomo osnove programiranja v jeziku SCRATCH: koordinatnie sisteme, sprehajanje in risanje po odru (Želvja grafika), dialoge med figuricami (sprites), preproste igrice (zaznavanje dotikov), osnove programiranja, ponavljanje in odločanje, osnove programiranja nadaljevanje rekurzija in drugo, besedila, seznami, slovarji in drugo, geometrijo, Lindenmajerjeve sisteme (fraktale); za več informacij lahko pogledaš NEKAJ PRIMEROV.

Prijave so odprte do zasedbe mest, ob prijavi je treba vplačati prostovoljni prispevek za udeležbo v višini 70 EUR.

Dodatne informacije lahko dobite na tel. številki 01 25 13 727 oziroma e-naslovu tabori@zotks.si.

Delavnice bo vodil dr. Borut Jurčič Zlobec, predsednik komisije za računalništvo in informatiko pri ZOTKS.

Scratchmojstri (2) Scratchmojstri (1)

Scratchmojstri PTIT 2019 scratch