5 min za merjenja

Datum objave: 12.05.2020

Tradicionalni dogodek 5 min za merjenja, ki poteka običajno v tem času v avli FE, letos zaradi korona razmer vendarle ne odpade!

Ker so merjenja v trenutnih razmerah še toliko bolj pomembna, dogodka ne bomo izpustili, ampak smo pripravili zanimiva predavanja s področja merjenja.

Vabimo vas na ogled predavanj o merjenjih v elektromobilnosti (Jernej Herman, Elaphe pogonske tehnologije), o merjenjih s termovizijsko kamero (Robert Jeglič, Micom), merjenju za prognozo vremena (Andrej Velkavrh, ARSO) in merjenjih v športu (prof. dr. Ivan Čuk, Fakulteta za šport UL).

Predavanja so dostopna na www.lmk.si in Youtubu od torka, 12. 5. 2020. Vabljeni na ogled!

Če pa vas pot vseeno zanese na fakulteto, boste lahko v avli videli tudi edino nevirtualno predstavitev merjenja letos – merjenje hrupa.

Vabljeni v svet meritev!

Uvodni nagovor predstojnika Laboratorija za metrologijo in kakovost prof. dr. Janka Drnovška in dekana FE prof. dr. Gregorja Dolinarja:

metrologija

5 minut za merjenje