Dogodki

datum začetka: 21.06.2017
datum konca: 23.06.2017

Seminar “Empirični podatki v jezikoslovju: Od zasnove raziskave do analize podatkov” bo potekal od 21. do 23. junija 2017 na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani.

Na seminarju bomo obravnavali osnovno problematiko snovanja raziskav v jezikoslovju in podali uvod v osnovne statistične metode za analizo jezikovnih podatkov. Seminar je namenjen predvsem mlajšim raziskovalcem (na magistrski, doktorski in podoktorski stopnji) s področja jezikoslovja in prevodoslovja, a je primeren tudi za bolj izkušene raziskovalce, ki bi želeli osvežiti znanje empiričnih pristopov v jezikoslovju.
Seminar organiziramo v okviru nacionalnega temeljnega raziskovalnega projekta JANES in mednarodnega projekta ReLDI. Soorganizatorja seminarja sta slovenska raziskovalna infrastruktura za jezikovne vire in tehnologije CLARIN.SI ter Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani.

reldi